הכי טוב מראה עיניים

ניסויים מדעיים לילדים: למה זה טוב?

למה כדאי לכם לקחת בחשבון ניסויים מדעיים לילדים, כאשר אתם מחפשים רעיון למתנה או ליום הולדת? ואיזו תועלת מתקבלת מכך? להלן מספר נקודות מפתח בנושא:

  • בטיחות: לפני הכל הניסויים צריכים להיות בטוחים. ילדים עשויים לראות ניסויים שונים בכיתה או בטלוויזיה ולנסות לשחזר אותם בבית, ולעיתים הם יעשו זאת באופן מסוכן למדי. בשונה מכך, רכישת ערכת ניסויים מדעיים לילדים ממקור איכותי ואמין ו/או הזמנת אירוע בנושא זה, יבטיחו שהיבט הבטיחות יקבל מענה מלא. מדובר במוצרים המיוצרים לפי תקנים מחייבים. במקביל, השתתפות בניסויים אלו היא הזדמנות עבור הילדים ללמוד על זהירות ואחריות באמצעות כך שהם משתתפים בעצמם במתן מענה להיבט זה בניסויים. במהלך ניסויים אלו הילדים לובשים משקפי מגן וכפפות, נזהרים בשימוש באש וכדומה.
  • עניין והנאה: מדע עשוי להיות משעמם להפליא, ומצד שני, הוא עשוי להיות גם מרתק. לעיתים ההבדל בין השניים הוא רק בצורת העברת החומר. כאן אנו מדברים כמובן, על ניסויים לילדים שהוכנו מראש, ולכן הם מתוכננים להיות מעניינים עבורם.
  • למידה: בהמשך להיבט יצירת העניין וההנאה, ניסויים מדעיים לילדים מסייעים להם ללמוד ולהתפתח טוב יותר, ואחת הדרכים הטובות לעשות זאת הן המחשה של דברים. לדוגמה, היכולת להבין מה עושים עם חפץ מסויים היא לעיתים דרך טובה מאוד להסביר תופעה מסויימת וליצור עניין עבור הילדים.
  • עידוד ריכוז, חריצות וחשיבה שיטתית: הצלחה בניסוי מדעי מחייבת עבודה מסודרת והתמדה. אם הילדים לא יבצעו את הניסוי בהתאם להנחיות, לא תתקבל התוצאה הרצויה, ולכן ביצוע ניסויים מדעיים לילדים תחייב את הילד לחשוב באופן שיטתי ולהיות מרוכז.
  • עידוד סבלנות ומשמעות עצמית: ילדים נוטים לפעמים לאבד סבלנות ולהתרגז כשהדברים לא מצליחים להם. בעצם, לא רק ילדים.. הניסויים המדעיים פעמים רבות מחייבים סבלנות. הדבר מתבטא בהמתנה להתרחשות תהליכים שונים או בעצם הצורך לבצע שורת שלבים הכרחיים, שבלעדיהם לא נגיע לתוצאה מבוקשת.
  • שיתוף פעולה: ניתן לרכוש ניסויים מדעיים לילדים גם עבור ילד אחד, אולי יצא ממנו לבסוף האיינשטיין הבא, מי יודע. לרוב, קבוצות ילדים משתמשות בניסויים אלה ביחד ובאמצעות כך הם לומדים על שיתוף פעולה. כמובן, גם מדענים “גדולים” חייבים לשתף פעולה זה עם זה. כך שאם ילדכם רוצה להיות מדען כשהוא יהיה גדול, הוא יבין שחייבים לשתף פעולה. שהוא לא הגאון היחידי בסביבה.
  • עידוד חשיבה יצירתית: אתם אולי חושבים שהילד שלכם גאון וזה בסדר. אבל האמת, גם את הגאונצ’יק שלכם כדאי קצת לדחוף לחשיבה יצירתית אם אתם רוצים שהוא יגיע רחוק. למעשה, חשיבה יצירתית היא נושא מדעי בפני עצמו, אשר חוקרים, מלמדים ומתרגלים באקדמיה ובתעשייה. במסגרת ניסויים מדעיים לילדים, ניתן לתת גם לכך ביטוי.
Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Shopping cart
Start typing to see posts you are looking for.

Gift card (1)

מתנות לילדים (11)

מנויים (3)

מומלצים (5)

0